Superintendent
Tymensen, Wilco
Associate Superintendent
Darroch, Amber - Curriculum and Instruction
Johansen, Philip - Finance and Operations
Richardson, Anita - Programs and Services
Secretary
Laqua, Sheila - Executive Secretary
Family School Liaison Program
Miller, Angela - Clinical Team Leader
Petite, Brandon - Counsellor/Family Connections Project Manager
Adkins, Betty - Counsellor
Atkinson, Kelsey - Family Connections Worker
Blake, Joel - Child and Youth Care Worker
Davis, Amy - Counsellor
Epp, George - Mennonite Liaison Worker
Heller, Rylee - Family Connections Worker/Child and Youth Care Worker
Hengeveld, Jennifer - Counsellor
Jankowiak, Glen - Counsellor
Luskey, Sara - Family Connections Worker
Mueller, Melanie - Counsellor
Odland, Tara - Counsellor
Otte, Ashley - Counsellor
Sawatzky, Dionne - Family Connections Worker
Sowinski, Lisa - First Nations, Metis, and Inuit Liaison Worker
Stroeve, Amy - Family Connections Worker
Communications
Mills, Dorthea - Communications and Information Coordinator
Technical
Clark, Mark - Network Administrator
Harmon, David - Network Administrator
Steed, Jim - Network Administrator
Transportation
Shimbashi, Cheryl - Transportation Coordinator/
Human Resources
Killinger, Deanna - Human Resource Coordinator
Smith, MaryAnn - Payroll & Personnel Coordinator
Finances
Dongworth, Diane - Accounts Payable
Miller, Jason - Director of Finance
Maintenance
Heide, Jake - Facilities Manager
Student Services
Ankutowicz , Jillian - Speech Language Pathologist
Boulay, Elisha - Secretary of Inclusive Learning
Charlebois, Robbie - Director of Learning
Elliott, Laura - Behaviour Consultant
Hill, JoAnn - Speech Language Pathologist
Johnson, Andra - Supervisor of Early Learning
Education
Bradbury, Gary - Coordinator Hutterian Brethren Schools
Duncan, Terri-Lynn - Director of Learning
Skretting, Sharon - Assessment Coach
Sparks, Joanne - Secretary Hutterian Brethren Schools
Board of Trustees
Anderson, Rick - Ward 3 - Taber/Barnwell
Baron, Derek - Ward 4 - Warner/Grassy Lake
Crowson, Jennifer - Ward 2 - Vauxhall/Hays
Francis, Bruce - Vice Chair/Ward 3 - Taber/Barnwell
Logan, Marie - Board Chair/Ward 1 - Lomond/Enchant
Lowry, Blair - Ward 3 - Taber/Barnwell
Michaelis, Terry - Ward 5 - Milk River/Coutts